ASTROLOGICKÉ, ASTRONOMICKÉ A HERMETICKÉ PROCHÁZKY PRAHOU

TAJEMNÝ ŘÁD, MYSTICKÉ KRUHY A KŘÍŽE OSUDU, MAGICKÁ TOPOGRAFIE A HVĚZDNÉ USPOŘÁDÁNÍ PRAHY

Praha je výjimečné, záhadné, magické, tajemné, mystické, energií Země i nebes a vysokými vibracemi nasycené místo. Můžete se po ní tisíckrát procházet a hledat a pokaždé nacházet různé její záhady, zákoutí, polohy, aspekty, významy, její magii, mystiku, alchymii, atd. Jednou z jejích velice zajímavých stránek je její hvězdný, solární a také lunární zvěrokruh, kterého 12 výsečí o ní vypovídá víc, než byste možná čekali.

Na procházkách Prahou, ve které kdysi dávno vznikli Zákony o pohybu planet kolem Slunce, si nebudeme povídat pouze o astrologii a slavných astrolozích Prahy, nýbrž také o její astronomii a významných astronomech, o dalších známých a důležitých osobnostech i budovách souvisejících s touto tematikou, též však o hermetických stopách v její topografii, rovněž o astrologických, astronomických a hermetických znameních a znacích v jejích ulicích, na jejích chrámech, palácích, sakrálních i profánních budovách a jejich tajném významu a skryté symbolice.

 

Zabývat se budeme i méně známými souvislostmi, například návazností 12 Herkulových úkolů a 12 znamení zvěrokruhu, kde v Praze nenarazíte pouze na jejich upomínku, nýbrž i na odpovídající energii příslušných lokalit.

Rozebereme si postupně téma dvanácti apoštolů na Poslední večeři Páně na proslulém obrazu Leonarda da Vinci a jejich spojení, jak jinak, se dvanácti hvězdnými znameními a jak se tento aspekt zobrazuje v ulicích, na náměstích atd. Prahy a jak posvátná místa jim věnovaná ovlivňují její vibrace a naopak, jak energie a genius loci působí na ně.

Budeme si vyprávět také o jiných hypotézách o rozdělení Prahy na astrologická pásma a o možných zónách „ascendentů“ jiných hvězdných konstelací.   

Astrologické, astronomické a hermetické, mystické procházky jednotlivými „hvězdnými“ okrsky a oblastmi Prahy začneme zodiakálním znamením Berana, kterým začíná „Hvězdné Kolo roku“, avšak počátek bude „na počátku“ – v magickém středu Prahy. O tom však až u jednotlivých procházek.

Těším se na vaší zvídavou účast a společné přínosné zážitky.

Judita Katona Peschlová  

 

ASTROLOGICKÉ, ASTRONOMICKÉ A HERMETICKÉ PROCHÁZKY PRAHOU

ZNAMENÍ BERANA: PRVNÍ ASTROLOGICKÁ, ASTRONOMICKÁ A HERMETICKÁ ZÁŽITKOVÁ PROCHÁZKA PRAHOU

MAGICKÝ A ASTROLOGICKÝ STŘED PRAHY, MAGICKÝ KŘÍŽ I KRUHY, 12 ASTROLOGICKÝCH VÝSEČÍ PRAHY; TAJNÝ ČEP PRAHY, ASTROLOGICKÁ VĚŽ A „SVATÍ“ SVOBODNÍ ZEDNÁŘI, UNIKÁTNÍ ASTROLOGICKÝ A ASTRONOMICKÝ „ČASOSTROJ“ MĚŘÍCÍ ČAS NA NĚKOLIK ZPŮSOBŮ, UKAZUJÍCÍ POSTAVENÍ PLANET NA OBOU POLOKOULÍCH, POSTAVENÍ SLUNCE I...