ASTROLOGICKÉ, ASTRONOMICKÉ A HERMETICKÉ PROCHÁZKY PRAHOU

TAJEMNÝ ŘÁD, MYSTICKÉ KRUHY A KŘÍŽE OSUDU, MAGICKÁ TOPOGRAFIE A HVĚZDNÉ USPOŘÁDÁNÍ PRAHY

Praha je výjimečné, záhadné, magické, tajemné, mystické, energií Země i nebes a vysokými vibracemi nasycené místo. Můžete se po ní tisíckrát procházet a hledat a pokaždé nacházet různé její záhady, zákoutí, polohy, aspekty, významy, její magii, mystiku, alchymii, atd. Jednou z jejích velice zajímavých stránek je její hvězdný, solární a také lunární zvěrokruh, kterého 12 výsečí o ní vypovídá víc, než byste možná čekali.

Na procházkách Prahou, ve které kdysi dávno vznikli Zákony o pohybu planet kolem Slunce, si nebudeme povídat pouze o astrologii a slavných astrolozích Prahy, nýbrž také o její astronomii a významných astronomech, o dalších známých a důležitých osobnostech i budovách souvisejících s touto tematikou, též však o hermetických stopách v její topografii, rovněž o astrologických, astronomických a hermetických znameních a znacích v jejích ulicích, na jejích chrámech, palácích, sakrálních i profánních budovách a jejich tajném významu a skryté symbolice.

 

Zabývat se budeme i méně známými souvislostmi, například návazností 12 Herkulových úkolů a 12 znamení zvěrokruhu, kde v Praze nenarazíte pouze na jejich upomínku, nýbrž i na odpovídající energii příslušných lokalit.

Rozebereme si postupně téma dvanácti apoštolů na Poslední večeři Páně na proslulém obrazu Leonarda da Vinci a jejich spojení, jak jinak, se dvanácti hvězdnými znameními a jak se tento aspekt zobrazuje v ulicích, na náměstích atd. Prahy a jak posvátná místa jim věnovaná ovlivňují její vibrace a naopak, jak energie a genius loci působí na ně.

Budeme si vyprávět také o jiných hypotézách o rozdělení Prahy na astrologická pásma a o možných zónách „ascendentů“ jiných hvězdných konstelací.   

Astrologické, astronomické a hermetické, mystické procházky jednotlivými „hvězdnými“ okrsky a oblastmi Prahy začneme zodiakálním znamením Berana, kterým začíná „Hvězdné Kolo roku“, avšak počátek bude „na počátku“ – v magickém středu Prahy. O tom však až u jednotlivých procházek.

Těším se na vaší zvídavou účast a společné přínosné zážitky.

Judita Katona Peschlová  

 

ASTROLOGICKÉ, ASTRONOMICKÉ A HERMETICKÉ PROCHÁZKY PRAHOU

12 HERKULOVÝCH ÚKOLŮ A PRACÍ, 12 ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU NA HRADĚ A NA MALÉ STRANĚ A TAJEMNÁ ASTROLOGIE LÉČIVÉ VALDŠTEJNSKÉ ZAHRADY – DRUHÁ ASTROLOGICKÁ A PRVNÍ HERKULOVSKÁ LÉČIVÁ PROCHÁZKA

Termín: 10. 4. 2019, 16.00 hod. Místo setkání: zastávka tramvají 22 a 23 Královský letohrádek (ve směru z Malé strany) Cena: 220 Kč/os. (bez případných vstupů) Přihlášky a kontakt: (+420) 732 87 20 40 (pouze sms) Minimální počet účastníků 10, maximální 25-30 (dle...
+

ZNAMENÍ BLÍŽENCŮ V MAGICKÉM ASTROLOGICKÉM KRUHU PRAHY

LÉČIVÁ ASTROLOGICKÁ, ASTRONOMICKÁ A HERMETICKÁ ZÁŽITKOVÁ PROCHÁZKA Termín: 29. 5. 2019, 16.30 hod. Místo setkání: východ ze zastávky metra Dejvická na Vítězném náměstí („Kulaťák“) u památníku československým vojákům (zvlněný vysoký tmavý sloup, za ním vede z nám.  Buzulucká ul.) Cena: 220...
+

Přihláška na akci